26.10.1936 : Õhtul oli raekojas koos linna kodukaunistamise komitee. Dr Port, kes...
Raekoja esise kaunistamiseks oli koostatud kaks varianti, millest linnavalitsus valis odavama, mille järgi raekoja ette oli ette nähtud muruplats, mida ümbritseks 70-80 cm kõrgune hekk. Kahel pool paraadust oleksid püramiidtammed. Piiri poolsesse ossa oli kavas luua lilleaed koos istepinkidega.
Leiti, et raekoja eest tuleks alustuseks kõrvaldada elektripost, tsemendist kuulutustulp ja võib-olla ka raekoja ees olevad tammed.
Vabaduse tänaval kavatsetakse 1. algkooli ette rajada muruplats kõnnitee ja sõidutee vahele.
Laia tänava kaunistamiseks tuleks sinna istutada puid Vabaduse tänavalt vaadates vasakule poolele kuni Köie tänavani. Puiestee tänaval tuleks vanad kõdunenud puud kõrvaldada ja istutada uus puiestik.
Puudutati ka Vabaduse ja Kuperjanovi tänavate nurga ebaesteetilist väljanägemist, kus näotu plankaed ja metsikusse jäetud aiatagune jätab halva mulje ja väljanägemise. Linnavalitsus on teinud ettepaneku krunt ap.-õigeusu kirikult ära osta, kuid viimased keeldusid ettekäändega, et sinna ehitatakse uus ap.-õigeusu kirik. Ka kümmekond aastat tagasi soovis linn koguduselt seda maatükki, et püstitada sinna Vabadussõja mälestusmärk, kuid kogudus keeldus.
-
Lõuna-Eesti, nr. 121, lk 3, 28.10.1936 ↩
seotud asutised
seotud kohad
- J. Kuperjanovi tänav (Iigaste tee // Alexandershof/Oselhofsche Strasse // Vladimiri // J. Kuperjanovi // Nõukogude)
- Kesk 11, raekoda (Sepa 1 // Kesk 27 // Lenini 11) 1865-
- Köie tänav
- Lai tänav (Aleksandri // Lai // Komsomoli)
- Puiestee tänav (Allee uulits // Allee tänav)
- Vabaduse 13 (tütarlaste gümnaasiumi hoone // Pihkva 1 // Pihkva 13 // Vabaduse 13) 1907-
- Vabaduse tänav (Pihkva // Romanovi // Vabaduse // Võidu)